Just Our World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Just Our World

Just our world so let's have some fun!
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cat de mult va cunoasteti "prietenii"

In jos 
+5
lexa
RAluka
Venus4ever15
Wazby
Reya
9 participanți
AutorMesaj
Reya
Newbie
Reya


feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 34
I'm from: : Craiova, Romania
Data de inscriere : 21/02/2007

Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Empty
MesajSubiect: Cat de mult va cunoasteti "prietenii"   Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Icon_minitimeMier Mar 07, 2007 11:31 pm

Incep si yo un topic pt k sunt curoasa cati dintre voi stiti c fel d pers aveti in apropierea voastra.... eu una am ajuns incet incet sa-mi cunosc "prietenele" si din 20-30 am redus nr la 4-5.... dovada k m-am maturizat si stiu c vreau d la viata....
acum e randul vostru sa comentati Wink
Sus In jos
Wazby
Newbie



masculin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 33
I'm from: : Suceava
Data de inscriere : 20/02/2007

Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Empty
MesajSubiect: Re: Cat de mult va cunoasteti "prietenii"   Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Icon_minitimeJoi Mar 08, 2007 3:18 pm

Um... prietenii... nu stiu prea bine .... ar odata ce numesc o persoana prieten nu mai dau inapoi .... daca are nevoie de ceva il ajut si chair daca m-am certat cu el si bla bla bla.. imi ramane tot prieten ... dar vb mai ptin cu el... atat tot... happy dar sa nu iti fie teama de prietenii tai... asta tin minte happy
Sus In jos
Venus4ever15
Admin
Venus4ever15


feminin
Numarul mesajelor : 120
Varsta : 32
I'm from: : Just My World
Data de inscriere : 20/02/2007

Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Empty
MesajSubiect: Re: Cat de mult va cunoasteti "prietenii"   Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Icon_minitimeJoi Mar 08, 2007 3:34 pm

Cuvantul prieten este un cuvant care nu tebuie atribuit tuturor...
Prietenii sunt acele persoana care sunt alaturi de tine atunci cand ai nevoie si nu te lasa balta.
In rest celelalte persoane din jurul tau se numesc amici...
Eu tot timpul sunt inconjurate de multe persoane...
Dar din toate numai cateva, foarte putine se pot numi in adevaratul sens al cuvantului prieteni.
Sus In jos
https://just-our-world.actifforum.com
RAluka
Newbie
RAluka


feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 33
I'm from: : Iasi
Data de inscriere : 28/02/2007

Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Empty
MesajSubiect: Re: Cat de mult va cunoasteti "prietenii"   Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Icon_minitimeJoi Mar 08, 2007 3:44 pm

happy ...prietenii...
...nu cred ca poate cineva sa dea o definitie exacta prietenilor...si oricum adevaratii prieteni sunt persoanele in care poti avea incredere totala...iti sunt mereu alaturi idiferent daca tie ti'e bine sau nu...si de la care primesti intotdeauna un sfat... happy..
nu am vorbit deloc despre tema topicului da asta e alta poveste:))) Whatever
Sus In jos
lexa
Newbie
lexa


feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 32
I'm from: : Iasi
Data de inscriere : 22/02/2007

Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Empty
MesajSubiect: Re: Cat de mult va cunoasteti "prietenii"   Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Icon_minitimeJoi Mar 08, 2007 6:15 pm

Prietenii...dupa parerea mea prietenii sunt acele persoane care te ajuta si iti ofera cu cea mai mare bucurie un sfat atunci cand ai nevoie de el
La un preten poti apela oricand fara sa ti fie teama ca te va refuza.
Cred ca imi cunosc destul de bine adevaratii prieteni dar cu parere de rau spun ca nu exista foarte multi.
Sus In jos
lupudaniel15
Newbie
lupudaniel15


masculin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 32
I'm from: : Iasi
Data de inscriere : 25/02/2007

Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Empty
MesajSubiect: Cat de mult va cunoasteti "prietenii"   Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Icon_minitimeJoi Mar 08, 2007 8:39 pm

Pai persoanele pe care le consider prieteni le cunosc destul de bn si stiu ca nu mar refuza niciodata si oricat de rau ma cert cu ei a doua zi e ca si cum nu sar fi intamplat nimic tongueBig Grim
Dar acestia sunt foarte putini majoritatea "prietanilor" cand ai nevoie de ceva dak nu le foloseste lor la nimic nu te ajuta deloc :
Edit by misa: pls nu mai scrie cu alb ca nu se vede nimik
Sus In jos
your_angel
Newbie



feminin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 31
I'm from: : curtea de arges
Data de inscriere : 08/03/2007

Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Empty
MesajSubiect: Re: Cat de mult va cunoasteti "prietenii"   Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Icon_minitimeJoi Mar 08, 2007 10:41 pm

.....prieteni.....un cuvant total necunoscut pt unele persoane,dar pt mine e cel mai important lucru,daca te certi cu parinti sau cu prietenul sau ti s-a intamplat ceva grav si totul ti se pare un nimic pe lumea asta si nu mai iti pasa de nimic ce ti-a mai ramas?cine e alaturi de tine?intr-adevar prietni dar cei adevarati ca poate alti "prieteni" se bucura de necazurile tele.In momentul acesta incerc sa-i deonstrez cuiva ce inseamna o prietenie adevarata si sper sa reusesc iar daca nu atunci aceea persoana nu poate fi un prieten adevarat.
Sus In jos
Autumn Shadow
Newbie
Autumn Shadow


feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 32
I'm from: : Giurgiu
Data de inscriere : 09/03/2007

Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Empty
MesajSubiect: Re: Cat de mult va cunoasteti "prietenii"   Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Icon_minitimeVin Mar 09, 2007 11:51 pm

Citat :
Cuvantul prieten este un cuvant care nu tebuie atribuit tuturor...

Yep, u`re right Venus...
Personal nu pot sa spun ca am prieteni.. Cu exceptia celor de pe net, care se pot recunoaste, daca dau de acest post cumva.
Hai sa fim seriosi, ce inseamna prietenia pana la urma...? Il numesti prieten pe cel care stii ca nu te refuza niciodata cand vii plans la usa lui, pe cel care stii ca nu se va enevra daca il suni in toiul noptii sa-i povestesti ca te-ai certat cu X sau cu Y, pe cel care ar da orice pentru tine... Nu pe cel care iti zambeste in fata si aflii ce spune despre tine din intamplare.
Asa ca, spuneti voi cati prieteni aveti...
Eu...? Prea putini...
Sus In jos
Misa-chan
Admin



feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 33
I'm from: : secret
Data de inscriere : 20/02/2007

Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Empty
MesajSubiect: Re: Cat de mult va cunoasteti "prietenii"   Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Icon_minitimeSam Mar 10, 2007 10:44 am

Ca sa nu deviez prea mult de la subiect o sa spun direct: Pana acum nu imi cunosteam deloc "prietenii" dar acum am vazut ca toti au 2 fetze si ca nu le pasa deloc de mine. Cand am nevoie de ajutor toti dispar venind cu o scuza penibila pe care nici macar ei nu o cred.
Sa zicem ca sunt si cateva exceptii: pers de pe net care incearca sa ma inteleaga si chiar dak sunt suparata si imi vars nervii pe ei nu se supara.

Autumn Shadow la intrebarea ta e chiar usor de raspuns: 5 sunt singurii pe care ma pot baza.
Sus In jos
Wazby
Newbie



masculin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 33
I'm from: : Suceava
Data de inscriere : 20/02/2007

Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Empty
MesajSubiect: Re: Cat de mult va cunoasteti "prietenii"   Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Icon_minitimeJoi Mar 15, 2007 4:25 pm

Oameni demoralizati Sad...... MAKE MORE FUCKING FRIENDS PPPLZ?!?!!? SOMEONE WITH WHO U CAN DRINK A BEER OR WATCH A CARTOON OR TALK BOUT SHIT AND STUF>>.... LIVE YOUR GOD DAMN LIFE happy^^ :-S nici eu n-am o duzina dar daca zic cuiva prieten imi e prieten si ca sa nu ajungi ca oamenii fatarnici tre buei SA te tii de cunvat ...intr-un cuvant OPEN YOUR GODA DAMN BLOODY EYES
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Empty
MesajSubiect: Re: Cat de mult va cunoasteti "prietenii"   Cat de mult va cunoasteti "prietenii" Icon_minitime

Sus In jos
 
Cat de mult va cunoasteti "prietenii"
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Just Our World :: Just Our World :: Cafenea-
Mergi direct la: